Evkur Borç Sorgulama ve Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik bir mağaza olan Evkur, taksitlerin vadesinde ödenmemesi durumunda ve genellikle 3 taksidin üst üste denk geldiği durumda kalan taksitler de dahil olmak üzere tüm borç bakiyesi ile idari takip işlemine başlar. Belli bir süre içerisinde evkur borç sorgulama ve ödeme durumunda ise icra takibi başlatılması için sözleşmeli bir hukuk bürosu avukatına atanır. Dosyanın işlemlerini yürütecek olan hukuk bürosu avukatları ilgili borcu inceler ve icra takip dosyasını hazırlayıp açar.

Evkur Borç Sorgulama Telefon Numarası

Evkur borç sorgulama telefon numarası 0212 473 46 46 ‘dir.  Evkur müşteri hizmetleri bağlanarak sorularınızı kendilerine iletebilirsiniz. Bu şekilde Evkur borç Sorgulama telefon numarası yapabilirsiniz.

Evkur Borç Sorgulama
Evkur Borç Sorgulama

Evkur Borç Sorgulama Nasıl Yapabilirim?

Evkur borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak aşağıda bulunan evkur borç sorgulamak için buraya tıklayın yazısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak işlemleri aşağıdaki gibi yaparak evkur borç sorgulama yapabilirsiniz.

EVKUR BORÇ SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

1. Açılan ekranındaki forma T.C. kimlik numaranızı girin ve aşağıdaki güvenlik kodunu onaylatın ve Ardından sağ alttaki “Devam” yazısına tıklayın.

2. Açılan evkur fatura sorgulama ekranında evkur kalan borç öğrenebilirsiniz.

Evkur borç sorgulama ve ödeme idari takipteyken nasıl olur?

Evkur, oluşan bir borcun bilgilendirmesini genel olarak SMS ile yapmaktadır. Bazı durumlarda idari takip birimi ekipleri, telefon ile arayarak borç bildirimi ve icra takibi uyarısında bulunabilir. Telefon numaranızı değiştirmiş veya yabancı numaralara cevap vermiyor olabilirsiniz. Borcun unutulması ya da kefil iseniz geçmiş dönem borcunun yoklanması adına 2 ayda bir borç sorgusu yapılmasını öneririz. İdari takip durumundaki fatura borcuna ilişkin borç öğrenme ve ödemeleri Türkiye genelindeki tüm Evkur mağazalarında yapılabilmektedir.

Evkur borcu icra takibine girerse ne olur?

Sadece Evkur değil bir çok işletme icra takibi öncesi idari takip birimi hizmeti sunmaktadır. Bu birimler tarafından öğrenilemeyen ya da öğrenildiği takdirde çeşitli sebeplerle ödenmeyen borçların icra takibi kaçınılmazdır.

İlgili icra takibi avukat tarafından UYAP ortamında başlatılabileceği gibi fiziken icra müdürlüğünde de başlatılabilir. İcra takibi sonucu icra borcu tarafınıza tebligat yolu ile bildirilir. Tebligat gelmese bile E – Devlet SMS bildirimi aktif ise anında öğrenilebilir. Genellikle ilamsız icra takibi olarak başlatılacak olunan icra takibi itiraza açık durumdadır ve tebligatın ardından 7 günlük itiraz süreci başlar. Borca itiraz ederseniz, Evkur ‘un sözleşmeli hukuk bürosu avukatları tarafından itirazın iptali davası açma ihtimali var. Elinizde güçlü bir kanıt yok ise (dekont gibi) davayı kaybetme ve dava masrafları ile birlikte icra borcunun katlanma ihtimali yüksektir. Yasal olarak 7 günlük süre içerisinde ödenen borcun icra vekalet ücretinde 4/1 oranında indirim sağlanmaktadır. İcra dairesinden tüm masraflar ve icra vekalet ücreti indirimi ile birlikte kapak hesabı alabilir ve borcunuzu ödeyerek icra dosyanızın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Evkur borç ödeme veya itiraz yapılmazsa ne olur?

İcra takibi yolu ile Evkur ‘un sözleşmeli hukuk bürosu avukatının talebi ile varsa maaş haczi ve banka hesap haczi en muhtemel haciz yollarıdır. Yine avukatın mal varlığı sorgulama talebi ile tüm taşınır ya da taşınmaz mallarınızın haciz ve satış işlemleri başlayabilir. Tüm bu haciz işlemleri sürerken icra masraflarınız katlanabilir ve dosyanıza yasal faiz işlemeye devam edebilir. Haczedilebilecek bir şey yok ise icra takibiniz yıllarca sürerken her yıl dosyanıza en az %60 faiz işleyebilir. Özetle icra borcu dava açılmadığı sürece iptal edilemez ve zaman açımına uğrayamaz. Borcunuzu icra takibine düşmeden ödeyebiliyor iseniz ödeyin. Borcunuz icra takibine düşer ise Evkur ‘un sözleşmeli hukuk bürosu avukatı ile anlaşma yoluna gitmenizi öneririz. Bazı durumlarda Evkur icralık borç taksitlendirme alternatifi mümkün olabilmektedir. Evkur icra sorgulama işlemi için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Evkur Borç Ödeme
Evkur Borç Ödeme

Evkur Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Evkur borç ödeme işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak aşağıda bulunan evkur borç ödemek için buraya tıklayın yazısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak işlemleri aşağıdaki gibi yaparak evkur borç ödeme yapabilirsiniz.

EVKUR BORÇ ÖDEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

1. Açılan ekranındaki forma T.C. kimlik numaranızı girin ve aşağıdaki güvenlik kodunu onaylatın ve Ardından sağ alttaki “Devam” yazısına tıklayın.

2. Açılan evkur fatura sorgulama ekranında evkur taksit öğrenebilirsiniz. Ödemek için taksiti seçip sağ alttaki “Devam” yazısına tıklayın.

3.Ödeme Bilgisi” ekranında kredi kartı bilgilerinizi girin ve sağ alttaki “Devam” yazısına tıklayın.

4. Ardından sağ alttaki “Onay”  yazısına tıklayın. Bir pencere açılacak ve bankanızdan size SMS ile gelen alışveriş onay kodunu buraya girin.

5. Ödemeniz başarıyla gerçekleştiğinde “Teşekkürler Ödemeniz Alınmıştır” yazısı ekranda görüntülenecektir. Yeni bir evkur borç ödeme yapmak için soldaki “Başa Dön” yazısına tıklayabilirsiniz.

Evkur Ödeme Sayfası

Evkur ödeme sayfası ile evkur borç ödeme işlemini kredi kartı ile yapabilirsiniz. Bütün bankaların kredi kartları ile evkur borç ödemelerini internet üzerinden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evkur ödeme sayfası ile evkur borç ödeme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin;

 • İlk olarak https://autodiscover.evkur.com.tr/ adresine giriş yapın.
 • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı girin ve güvenlik kodunu onaylayıp “Devam” tıklayarak bir sonraki adıma geçin.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Fatura Seçimi” ekranına gidin.
 • “Ödeme Bilgisi” bölümünden ödeme yapacağınız kredi ya da banka kartının bilgilerini girin ve “Devam” yazısına tıklayarak devam edin.
 • Girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve daha sonra  “Onay” yazısına basarak telefonunuza gelecek olan 3D Secure mesajını ekrana girin.
 • Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra ödemenizi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız ve “Teşekkürler Ödemeniz Alınmıştır” yazısını ekranda göreceksiniz.

Evkur borç ödeme işlemi yukarıda anlattığımız gibidir ve aynı zamanda bu Evkur borç ödeme işlemleri birçok bankanın cep şubesi ya da internet bankacılığı üzerinden evkur ödeme sayfası ile de evkur taksit sorgulama ve evkur taksit ödeme yapmak mümkün. Evkur taksit ödeme sayfasını ziyaret ederek evkur online ödeme yapılacak yerleri detaylı şekilde görebilirsiniz. Eğer sizde evkur kaç taksitim kaldı diyorsanız yukarıdaki işlemler ile evkur online taksit ödeme yapabilirsiniz.

Evkur taksit ödeme gecikmesi

Evkur taksit ödeme gecikmesi, üçüncü taksit son ödeme tarihinden sonra bir gün geçse bile ihtarname ile bir uyarı mektubu alırsınız ve bundan sonra kurum avukatları sizi tekrar arayarak evkur taksit ödeme gecikmesi sonucu ödeme talep ederler. Dolayısıyla eğer üç taksit üst üste ödemezseniz evkur taksit ödeme gecikmesinden dolayı icraya verilme süreciniz başlar. Bundan sonra evkur borcunuzdan dolayı maaşınıza, taşınmazlarınız ve evinize icra gelmesi mümkün. Bundan dolayı evkur taksit ödeme gecikmesi yapmamanızı öneriyoruz. Ayrıca yukarıdaki evkur taksit ödeme sayfasından evkur taksit sorgulama yaparak evkur kalan borç öğrenebilirsiniz.

“Evkur Borç Sorgulama ve Borç Ödeme Nasıl Yapılır?” üzerine 9 yorum

 1. Merhaba adıma bir Evkur borcu var 2013 den kalma imza benim ama ödenmemiş borç 3 bin falandı dosya açılış tutardı 7.500 şimdi ise uyaptan baktığımda borç 33.670 gözüküyor. Buna itiraz etme şansım var mı üstelik dosya 2014 de açılmış ama ne arayan var ne soran ne yapmam lazım lütfen dönüş yapın

  Cevapla
  • Merhaba. Evkur gibi firmalar yıllık %94 civarı faiz oranı ile çalışmaktadır. Ana para borcunuz ne ise bu rakam üzerinden takibe girilmiş ve faiz hesabı da bu yönde yapılıyor olabilir. Belki borcunuzun bi kısmını ödediniz ve elinizde dekontunuz var ancak takip açıldığında dekontlar ile kısmi itiraz etmediyseniz yalnızca dava açarak kanıtlamanız mümkün olabilir. Daha net bir şekilde emin olabilmeniz için icra dosyanızı incelemeniz ve ardından alacaklı vekili ile görüşmeniz gerekir. Avukatın sizin arayıp bilgilendirme zorunluluğu yoktur. 2014 te gelen tebligat ile gerekli aksiyon almalıydınız.

   Cevapla
  • Merhabalar kardeşim buna itiraz durumun yok tebliğ mazbatasında senin imzan olmasa bile maaş haczi geliyor eğer maaş haczi gelmediği ve hiç bir tebligatta imzan yok ise itiraz hakkın var bende aynı durumdayım kefil olduğum biri borcunu ödemedi ben ödedim benden önce aldığı ürüne de beni kefil yapıyor dava açtım umarım kurtulursun bu işten ama çok iyi avukat bulman lazım Tüketici hakem heyeti bu konuda beni haksız buldu umarım kurtulursun

   Cevapla
 2. Ben kefilim ve kefil olduğum kişi borcu ödememiş icralık olduk şuan benim ayligimdan kesiliyor faiziyle her ay faiz geliyor kesilmesine rağmen ne yapmam lazim

  Cevapla
  • Açacağınız bir dava sonucu ödediğiniz tüm borcu asıl borçluya rücu etme hakkınız var. Bir avukatla görüşmeniz gerekir. Ayrıca maaş haczinde devam eden faiz herkes için bir sıkıntıdır. Alacaklı ile anlaşma yoluna girmenizi öneririz.

   Cevapla
 3. Merhabalar evkur ile icralık oldum maaş kesintisi ile kesildi ,fakat icra dosyası hala açık görünüyor bunun için şirketin avukatınımı mı aramam lazım yoksa başka şehirde bir icra dairesine gidip kapatabilirmiyim

  Cevapla
   • İyi günler benim eşimin de borcu var ödeyemiyoruz hacizlik olduk şimdi taksitle ödemek isteyoruz mümkün mü ve eyer hacze gelirse eve ne alırlar benim eşiyam eve güre evimde 55 metre kare zaten

    Cevapla
    • 2 tane olan eşyadan bir tanesini haciz edebilirler. Evkur ile görüşün taksit konusunda yardımcı olabilirler

     Cevapla

Yorum yapın