Hukuksal.net Nedir?

hukuksal.net sitesi tamamen eğitici bir platform olup, hukuk kitaplarında yer alan işlemlerin pratik uygulamalar noktasında bilgilendirme amacı sağlamaktadır. Bilgilerim büyük bir bölümü hukuki nitelik taşımamakta olup icra dairesindeki işlemler algoritmasında kolaylık sağlayacak bilgiler taşımaktadır. Web sitemizde bulacağınız bilgi birikimleri tecrübeler ile sabitlenmiş ve uygulamaya konularak sonuçlandırılmış metotlardır. Verilen bilgilerdeki asıl amaç yapılan işlemlerde mağduriyetin en aza indirgendiği bir icra deneyimi kazandırmaktır.

Hukuksal.net Kimlere Hizmet Ediyor?

hukuksal.net sitesi içerik olarak icra konularıyla yakından ilgilenen ya da anlık işlemlerini kolaylıkla çözmek isteyen kişileri hedef kitle olarak görmektedir. Öyle ki icra dairelerinde işlem yapmak isteyen kişi tanımlarında genellikle borçlu ile alacaklı kişiler ve onların işlemlerini yürütmekte olan icra dairesi memurları yer almaktadır. Alacaklı ve borçlu kişiler bireysel olarak işlem yapabileceği gibi bu kişilerin noter aracılığı ile vekalet verdiği hukuk bürosu avukatları da sektöre olan bağlılıklarından dolayı kolaylıkla hizmet sunabilmektedir. hukuksal.net ekibi ise gerek alacaklı gerekse borçlu kişilere işlem akışı hakkında bilgi sunarken, vekalet verdikleri hukuk bürosu avukatları ile birlikte çalışan ve pratik bilgi kapasitesini geliştirmek isteyen stajyer avukat ve ilgili hukuk bürosunun takip memurlarına yardımcı olmak noktasında blog tadında makaleler sunmaktadır.

Hukuksal.net Ticari Amacı Var Mı?

hukuksal.net hiçbir amaca ve araca hizmet etmemektedir. Daha geniş bir ifade ile açıklamak gerekirse herhangi bir hukuk bürosu yada icra dairesi memuruna etki ederek çıkar sağlamamaktadır. Örnek vermek gerekirse; bir bilirkişi, bilgi birikimini belli bir ücret karşılığı resmi olarak bir alana aktarabilir ya da bir kitap basarak belli bir hedef kitleye hizmet edebilir. Ancak hukuksal.net web sitesi yalnızca avukatların ihtiyaç duyabileceği hukukun her dalı ile ilgilenen eserlere hitap etmek yerine herkesin ihtiyaç duyabileceği ve anlık olarak mağduriyet yaşama olasılığı yüksek olan bir yerde yani icra dairelerinde yaşanabilecek güçlükleri hedef alır ve kişilere yol göstermeyi hedefler. Özetle;

  • İşbu web sitesinin kurucusu öncelerde uzunca bir süre bir hukuk bürosunda takip memuru olarak faaliyetini sürdürmüş bir takip memuru olup, herhangi bir hukuk bürosuna yada freelancer olarak çalışmakta olan avukata hizmet etmemektedir.
  • İşbu web sitesinde paylaşılan makaleler için hiçbir avukat, takip memuru, vatandaş vb. kişilerden üyelikli yada üyeliksiz olarak hiçbir ücret talep edilmemektedir.
  • hukuksal.net sitesinde hiç bir hukuk bürosu, avukat ve takip memurunun reklamı yapılmamakta olup tüm makalelerde belirsiz avukat tavsiyesinde bulunulmaktadır.

 

Tek amacı icra dairelerindeki işlemler konusunda stj. avukat, takip memuru ve vatandaş gibi kişilere yol göstermekte olan bir web sitesi olmanın gururuyla…