İcra Kapak Hesabı Nedir? | Kapak Hesabı Yapma

İcra kapak hesabı, icra takibi ile tahsil edilmesi gereken dosya borcunun tüm masraflarla birlikte oluşan son rakamdır. Ödeme günü hesaplanması gerekmekte olup ertesi gün ödeme yapılması durumunda faiz farkı oluşması muhtemeldir. Kapak hesabı yalnızca icra dairesinde icra memuru tarafından hesaplanması gerekmektedir. Hukuk bürosu tarafından hesaplanan borç tutarı tahsil harcı ve masraflar hariç olabilir. Bu nedenle icra dosyasının tümüyle işlemden kaldırılmasındaki tek garantiyi icra daireleri verebilir.

İcra kapak hesabı indirimli olabilir mi?

Kapak hesabı alınırken dikkate alınması gereken 2 öneli husus vardır. Birincisi tebligatın tebliğ alınması itibariyle 7 günlük borca itiraz süresi içerisinde ödenmesi, ikincisi ise icra dosyası fiziki olarak incelenerek tüm masraflar dahil edilmesi.

Eğer icra dosyasına 7 günlük itiraz süresi içerisinde ödeme yapılıyor ise icra vekalet ücretinde 4/1 oranında indirim yapılması mümkündür. Bu indirimi yapan alacaklı değil yasal olarak devlettir. İcra dosyası alacaklı tarafından bizzat takip ediliyor ve alacaklının avukatı yok ise icra vekalet ücreti yoktur. Avukatın takip ettiği dosyalarda ise her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen icra vekalet oranları baz alınır. İtiraz süresinde oluşan vekalet ücretinin indirimi de bu orana karşılık gelen tutarın 4/1 oranında kapak hesabından düşürülmesidir.

İcra kapak hesabı alınırken itiraz süresinde olsa da olmasa da icra memuru tarafından fiziki olarak icra dosyası incelenerek tüm masraflar işletilmelidir. İşletilmeyen masraflar icra dosyasının kapanmamasını ve daha sonradan bakiye borç muhtırası gönderilmesi ile kalan bakiyeyi varsa vekalet indirimi ile birlikte tahsil edilmesini doğurur.

İcra kapak hesabının hesaplaması nasıl olur?

İcra kapak hesabı kalem kalem ayrılmış, asıl alacak ile toplam alacak arasındaki bakiyelerin hangi konularda olduğunu göstermektedir. Aşağıdaki örnek kapak hesabı üzerinden kendi icra kapak hesabınızı aşağı yukarı öğrenmeniz mümkündür.

 

İcra kapak hesabı örneği :

20.000,00 lira – Asıl Alacak (Ödeme emri veya icra emrinde belirtilen toplan tutar)
21,00 Lira – Faiz (Yasal faiz oranın olan %9 ‘un 7 günlük tutarı)
454,00 Lira – Tahsil Harcı (Asıl alacak üzerinden %2.27)
2.250,00 Lira – İcra Vekalet Ücreti (2020 Yılı için Baro tarafından belirlenen oran üzerinden 4/1 oranında indirimli)
90,00 Lira – İcra Masrafı (Tebligat vb. masraflardan kaynaklanan)

Yukarıdaki hesaba göre asıl alacak tutarı 20.000,00 lira olan borç bakiyesinin tüm masraflar dahil ödenmesi gereken tutarı 22.815,00 lira olacaktır. Sizde yukarıda icra kapak hesabı örneğine bakarak kapak hesabı hesaplamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

İcra kapak hesabı yerine alacaklıya ödeme yapabilir miyim? 

Alacaklı veya alacaklı vekili ile görüşme sağlandığı takdirde icra dosyasının tümüyle kapanma ihtimali zayıftır. Çünkü genellikle alacaklı vekili kapama bakiyesini tahsil harcı hariç olarak vermektedir. Tahsil harcı ödenmeden ise icra dosyası kapanmaz. Tahsil harcı oranları icra dosyasının türüne göre değişir ve genellikle %2.27 ila %11.38 oranında tahsil edilmektedir. Dosyanızda mal varlığı sorgulama talebi sonucu %4.55 oranında alınır iken dosyanızda icradan araç satış veya başkaca taşınır ve taşınmaz malların satışı yapıldıysa %11.38 oranında olacaktır. Özetle icra tahsil harcı icra dosyasının kapanışını simgeler ve bizzat icra dairesi son noktayı koyar.

Alacaklının size özel faiz indirimi yapma ihtimali yüksektir. Tahsil harcı size ait olma üzere dosyanın kapatılması gerektiğini de söyleyebilir.  Ancak ödeme öncesi icra dairesinden kapak hesabı alarak alacaklının istediği rakamını karşılaştırmanızı, kabul edilebilir boyutta ise ödeme sonrası icra dosyasına haricen tahsil bildirimi yapıldığından emin olmanız gerekir.

 

Kapak Hesabı Talebi
Kapak Hesabı Talebi

Kapak Hesabı Talebi

Dosya kapak hesabı talebi, icra dosyası borcunun son güncel halinin istenmesi içindir. Bu kapak hesabı talebi ile, icra dosyasının ilk alacak miktarı daha sonrasında eklenen faizler, vekalet ücreti ile yapılan diğer masrafların toplamı ortaya çıkar.

Borçlunun ödemesi gereken toplam tutar bu kapak hesabında ortaya çıkan tutardır.

İSTANBUL ANADOLU 00. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

DOSYA NO: 2021/0000 E.

Yukarıda bilgileri verilen dosyanın dosya hesabının yapılarak, çıktı olarak tarafımıza verilmesini ve bir suretinin UYAP ortamına kaydedilmesini talep ederiz.

00.00.2021
Alacaklı Vekili
Av. ……

“İcra Kapak Hesabı Nedir? | Kapak Hesabı Yapma” üzerine 51 yorum

  • Bu hatanın sebebi genellikle fiziki dosya olmadan yapılan kapak hesabından kaynaklanır. Dosya içerisindeki masraf türevleri ve faiz oranı kapak hesabına dahil edilmez ise eksik hesaplama oluşur. Tavsiyemiz ödemenizi yapar yapmaz dosyanın kapatılmasını istemek olacaktır.

   Cevapla
  • Hayır. İcra vekalet ücreti yalnızca dosyanın avukat tarafından takibi ile tahsil edilir. Zira kapak hesabında bu kalem var ise silinmelidir.

   Cevapla
 1. Mrb bizimde tazminat dosyamız vardı karşı taraf icra dairesine kapak hesabının cıkartılmasını talep etmiş kapak hesabı cıkardıldıktan sonra tahmini para kaç güne elimize geçer işleyiş nasıl bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

  Cevapla
  • Merhaba, Tebligat tebliğ olmasının akabinde 7 günlük itiraz süresi içerisinde ödeme yapılır ise icra vekalet ücretinde yasal indirim uygulanıyor. Bir çok borçlu bu fırsattan yararlanmak istiyor. 7 gün dışında yapılan hesaplamalarda indirim bozulacağı için süre uzayabilmektedir. ayrıca yapılan kapak hesabı üzerine yeni masraflar eklenme olasılığı da yüksektir. Eğer borçuya tutar fazla geldiyse ödemekten kaçınabilir. Bu kapsamda avukatınız haciz işlemleri uygulama yanlısı olabilir.

   Cevapla
 2. Merhaba birsey sormak istiyorum bugün icra dosyasına baktım banka dosya hala açık görünüyor bende bankanın avukatını aradım bana 810 lira borç çıkardı ben bankayı aradım borcunuz yok görünüyor uyaptan baktım sadece 41 TL görünüyor bunun hangisi doğru uyaptaki ödemem yeterli olacak mı şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,
   Bu tutarı ödemeniz icra dosyasının kapanacağı anlamına gelmez. Bizzat icra dairesine giderek kapak hesabı üzerinden ödemenizi yapmalı ve dosyanızın kapanmasını istemelisiniz. İcra yoğunlukları nedeniyle dosyanızı takip etmez iseniz kapanmayabilir.

   Cevapla
 3. Merhaba öncelikle teşekkür ederim bir sorun oldu sanırım ben İstanbul varlık yönetimine bankadan dolayı borcumu ödedim bana dediler ki icra harç ödemesini siz ödeyerek kapatmalisiniz bende tamam dedim tabi dosya hala açık görünüyor 1 hafta kadar oldu bende icra tahsil harcını uyaptan odeme yapayım dedim ama tahsil harcı yerine tahliye 2.27 olan ödemeyi yaptım yanlışlıkla bu tahliye harcı nedir bunu ödeyerek ne yapmış oldum ve dosyayı nasil kapatabilirim ödemenin ibranamesi elimde mevcut cevaplarsanız çok sevinirim endişe ettim biraz

  Cevapla
   • Ben de UYAP üzerinden benzer bir hata yaptım. UYAP’ta belirtilen borcu ödedikten sonra dosya hesabı sıfırlanmadı ve anladığım kadarıyla ilk başta UYAP’ın göstermediği icra masrafları bu ilk ödeme sonrası görünür oldu. Ben de bu sonradan beliren kalemlerden bir tanesi olan başvuru harcını seçerek ödeme yaptım, ancak bu ödeme dosyaya yatırdığım toplam ödeme içinde gözükmüyor. Sanırım ben yine “borç tahsilatı” diyerek ödeme yapmalıydım. Acaba dosyaya konuya ilişkin bir dilekçe sunarak mı aşabilirim? Bu konuda bana da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

    Cevapla
    • Ödeme sorunlarına ilişkin tüm konularda dilekçe açmanıza gerek kalmadan icra müdürü yardıcı olabilir. İcra dairesine gidip dosya ile birlikte icra müdürüne başvurun.

     Cevapla
 4. Öncelikle bilgileriniz ile bizleri aydınlattığı kız için teşekkür ederim işten cıkarılma bir davamız vardı davayı 5 yıl gibi uzun süreden sonra kazandık kazandığımız firmanın avukatı dosya kapak hesabı için icra dairesine dosya kapak hesabı talebinde bulunmuş yanlız uyaptan baktığımızda üç haftadır başka hareket yok hızlandırmak amaçlı icra dairesine görüşmemiz gerekirmi yoksa bukadar süre içinde cevap verilmemesi normalmi onu öğrenmek istemiştim birde son sorum icra dairesi kapak hesabı cukardıktan sonra paranın hesaba geçmesi uzun sürer mi tesşşekkür ederim şimdiden

  Cevapla
  • Merhaba. Kapak hesabı alınması ödemenin hemen yapılacağı anlamına gelmez. Avukat hesabı alır ve borçluya teslim eder. Borçlu ödemek isterse öder veya ödemez. İşlemlere başlanması için icra dairesine çeşitli talepler açmanız gerekir. Kapak hesabı sonrası ödeme yapılır ise ödemenin tarafınıza iletilmesi için icra müdürü ile görüşmelisiniz.

   Cevapla
 5. Merhaba şubat 2021 tarihi ile uyapta tüm kalemler yazıyor bakiye 0 buna rağmen tahsil harcıda yazmasına ve ödememize rağmen birkez daha mı birşeyler ödememiz lazım dosyayı kapatmak için zaten uyapta herşey yazıyor ve ödenmiş durumda

  Cevapla
  • Merhaba,
   UYAP üzerinden bakiyelerin sıfır olarak görünmesi bazen alacak kalemlerinin eksik girilmesinden kaynaklanabiliyor. Ayrıca dosya borcunu tümüyle ödemiş de olabilirsiniz ancak dosyanızın kapanmaması icra yoğunluklarından kaynaklanabilmektedir. İcra dairesine fiziken başvurarak ”Borcumu ödedim dosyamı kapatın” demeniz gerekebilir. Bu nedenle icra dairesine uğramanızı ve eksik bakiye var ise ödemenizi yok ise icra memurunu uyararak kapatılmasını istemelisiniz.

   Cevapla
 6. 2019dan beri kesintim var ama açılan dosya tarafından aradılar ama borcumun hala bitmediğini aynı durduğunu söylediler icra dairesinden kapak dosyası isticem 12bin borcum odendi görünüyor iş yerinden ne yapmam lazım

  Cevapla
  • Maaş haczinin dezavantaları başlıklı konudan daha iyi anlayabileceğiniz üzere; ödenen taksitlerle dosya faizi karşılanmış olabilir. Ödemelerin taksitler halinde yapılıyor olması icra dosyanızdaki faizin duracağı anlamına gelmez. Alacaklı eya vekili ile görüşerek protokol yapılmasını öneririm. Bu kapsamda borç ve faiz donacaktır.

   Cevapla
  • Merhaba. 8.000 lira ana para + 1200 lira vekalet ücreti + 3603 lira faiz (Yıllık %9 ‘a göre) + değişken harç ve masraf tutarı ile birlikte 15 bin lira civarında olacaktır. Alacaklı vekili ile görüşürseniz faiz sıfırlama kolaylığı yapabilir.

   Cevapla
 7. merhaba bana 2 bin küsürlük icra geldi,borç mikatrının yanında kapak hesabıdır yazıyor bu şekilde olduğunda sadece yazan tutarı mı ödüyorum yoksa daha üstüne borç,faiz vs ekliyorlar mı ? ( maaşımdan kesinti yapacaklar)

  Cevapla
  • Merhaba, kapak hesabı ibaresini dikkate alabilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz bizzat icra dairesinde kapak hesabı yaptırmanızdır. Tebligat üzerinde yazan kapak hesabında 7 günlük yasal icra vekalet ücreti indirimi bulunmayabilir. Ayrıca ödeme yapsanız bile dosyanız icra dairesi yoğunluğu nedeniyle açık kalabilir. Bizzat icra dairesine başvurup aynı gün kapandığından emin olabilirsiniz.

   Cevapla
 8. merhaba hayırlı günler.. benim 4 adet ayrı ayrı borcum vardı varlık kurumlarına devredildiği için.. zaman içinde müsait oldukça karşılıklı anlaşarak 3 tanesini kapattım ve icra dairelerine giderek bizzat kendim harçlarını ödeyerek kapanışlarını yaptım ve hacizler kalktı.. çok şükür

  ancak bir tane varlık kurumundaki olan borcumdan dolayı.. bir kaç kez aramama rağmen zorluk çıkartmakta ve bana astronomik rakamlar çıkarmaktadırlar diğerlerinden ana para üzerine neredeyse yarı yarıya kapattığım halde.. bu varlık kurumu devamlı her aradığımda değişik rakamlarla hep yükseltmektedirler.. bende şaşırdım ne yapacağımı çünkü bunlarn derdi dosya kapatmaktan çok beni çaresiz bırakmak..

  2015 yılına ait 11000 ₺ olan borcuma karşılık neredeyse benden 30000 ₺ civarı para isterler ve ödemeye karar verdiğimdede rakam değişirmiş ve kanul etmeyebilirlermiş.. kendim %76 engelli olduğumu ve sadece emekli maaşıyla geçindiğimi söylemem rağmen anlaşmak istemiyorlar.. hep yokuşa sürüyorlar zaten diyorlar bir tane borcunuz var halledersiniz gibi abuk subuk konuşuyorlar.. ben nasıl güvenebilirim bunlara artık.. ana parayı bir söylüyorlar başka zaman aradığımda ana paranız görünmüyor bugün itibarıyla 33 bin borcunuz var belki 20 bine hallederiz gibi şeyler söylemekteler ve şikayet vara baktığımda herkese aynı şeyleri yapmışlar.. herkes şikayetçi ama yapacak birşey yok risk gurubunda olduğumdan evdende fazla çıkamıyoruz şaşkınım kısacası diğer varlık firmaları gibi açık ve şeffaf ve problem çözme odaklı değiller o yüzden güvenim yok bunlara bunlara param olsa dedikleri rakamı ödesem bile başka şeyler çıkaracak tipler çünkü

  kusura bakmayın uzun yazdım ama sorum şu…. bir kaynak bulabilirsem ve ben icra dairesine gitsem direk kapak hesabı yaptırsam ve aynı gün dosyayı kapattırsam..
  1-) Bu varlık firmasından Kurtulmuş olurmuyum bunlarla işim olurmu bir daha.
  2-) 11000 ₺ ana para üzerinden kapak hesabı yaptırsam ve dosyayı kapatsam ortalama bugünkü değerden ne kadar öderim
  3-) kredi risk merkezinden o firmaya görünen borcum hesabı kapattığım zaman silinirmi sicilimden yoksa başka bir işlem yapmam gerekiyormu
  4-) kısacası o varlık kurumuyla muhatap olmadan bu olayı temizleyebilirmiyim şartlar oluşur ve kaynak bulursam..

  şimdiden teşekkür ederim tekrar kusura bakmayın uzun yazdım iyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla
  • Öncelikle geçmiş olsun. Varlık şirketleri genellikle faizden kazanç sağlamaktadır. Bu bağlamda her varlık şirketinin kolaylık sağlaması mümkün olmamaktadır. Sorularınıza gelecek olursak

   1-) Bu varlık firmasından Kurtulmuş olurmuyum bunlarla işim olurmu bir daha?
   İcra dairesine ödeme yaparsanız harçd ahil ödeme yaparsınız ve dosyanızın kapandığından emin olursunuz. İlerleyen zamanlarda harç ödenmediği için veya biz nasıl olsa alacağımızı aldık kapamayla borçlu ilgilensin algısından kurtulursunuz. Yani icra dairesi net ve kesin ödeme ile dosyayı kapatacağından alacaklı ile ilişiğiniz kalmaz.

   2-) 11000 ₺ ana para üzerinden kapak hesabı yaptırsam ve dosyayı kapatsam ortalama bugünkü değerden ne kadar öderim?
   Bu sorunuza net rakam belirtmemiz mümkün değil. Zira 11 bin liralık takibin faiz türünü tam anlamıyla kestiremeyiz. En az yıllık %9 faiz oranı talep edilir ve üzerine icra vekalet ücreti, masraf ve harçlar da eklenecektir. Bu nedenle 1. sorunuza verdiğim cevap geçerliliğini korur.

   3-) kredi risk merkezinden o firmaya görünen borcum hesabı kapattığım zaman silinirmi sicilimden yoksa başka bir işlem yapmam gerekiyor mu?
   İcra dosyanız icra dairesi tarafından ödemeye karşın kapanması durumunda e devlette kapalı olarak görünür ve kapalı hali 10 yıl sonra sistemden silinir. Bu durum sizin kredi kullanımınıza engel değildir. KKB puanınızı yükseltmeniz durumunda kapalı icra dosyası kredi kullanımınıza engel olmayacaktır.

   4-) kısacası o varlık kurumuyla muhatap olmadan bu olayı temizleyebilirmiyim şartlar oluşur ve kaynak bulursam..
   Tüm sorularınıza verdiğimiz cevaba karşın özetleyelim. İcra dairesinden 1 ay sonrasına yönelik kapak hesabı alın. Faiz ve masraflarınız netleşsin ve bu 1 aylık süre içerisinde emin olduğunuz rakam ile kaynak arayışına girin. 1 ay sonrasına kapak hesabı almanız o 1 aylık faizi de dosyaya eklemeniz demektir. Erken kaynak bulursanız ödeme yapacağınız zaman tekrar hesap yaptırın. İcra dairesine ödeme yaparsanız alacaklı ile ilişiğiniz kesilecektir.

   Yardımcı olmaya çalıştık. Umarız beklentinizi karşılamışızdır. İyi çalışmalar dileriz…

   Cevapla
   • ilgi ve alakanızdan dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır.. gereken cevabı verdiniz bu kapak hesabı için mesela bugün kapattığımda tahmini ortalama bir rakam yukarısı aşağısı önemli değil kafamda birşey oluşsun diye nasıl öğrenebilirim ben kafamda 20 bini geçmez diye canlandırdım inanın param olsa düşene bir tekme vuran bazı fırsatçılarla uğraşmak istemem 50 binde olsa direk devletimizin icra dairelerinde işimi çözmek isterim.. tekrar teşekkür ederim sağolun

    Cevapla
    • %9 yasal faiz oranına göre 2015 yılından bu yana 11 bin liraya işleyen faiz tutarı 6 bin liradır. İcra harç tutarı %4.55 oranına göre 500 liradır. Masraf ne kadar yapıldı bilinemez. Vekalet ücreti ise 1650 liradır. Faiz oranı farklı değilse (ki bu icra dosyasından öğrenilebilir) 19.500 civarı bakiye çıkacaktır. (Bu tutarlara icra dairesindeki tebligat vs masraflar ve varsa dava masrafları dahil değildir)
     Ama vakit kaybetmeden icra dairesinden kapak hesabı alın. İcra kapak hesabı almak ücretsizdir ve varsa yanılgılarımızın önüne geçecektir.
     Umarım açıklayıcı olmuşuzdur.

     Cevapla
     • gerçekten çok teşekkür ederim inşallah hedefim bu varlık kurumundaki benimle oynayan bu kişilerle muhatap olmadan.. işimi sizin anlattığınız şekilde halletmeye çalışacağım.. sağolun iyi çalışmalar dilerim.

 9. Eşimin varlık fonuna borcu vardı borcu varlık fonuna anlaşma ile ödedik ama dosyanın kapanması için 4500 tl istedi icra dairesi bunu ödemesek dosya açık kalsa ilerde bir sorun olurmu

  Cevapla
  • İcra borcunuz bittiyse ve alacaklı tarafından icra dosyasına haricen tahsil edildiğini beyan eden dilekçe gönderildiyse yalnızca harç ödemesi kalmış demektir. İcra tahsil harcı ödenmez ise dosyanız kapanmaz ancak bu sizi endişelendirmesin. Harç nedeniyle icra dosyanızın açık kalması size yalnızca bankalardan kredi alırken engel oluşturur. Devlet tahsil harcının peşine düşmez. Ayrıca harç ödenmez ise hacizler de kalkmaz. Haciz yoksa ve bankadan kredi alma ihtiyacınız yok ise eliniz rahatlayınca harcı da ödeyip komple kapatabilirsiniz.

   Cevapla
 10. Benim 2013te garanti bankasına kredi borcum vardı ve bu tarihten sonra hiç işlem yapılmadi ve icra dosyamda 2017.nisan ayına kadar yenilenmis sonra kapanmış gözüküyordu 3 gün önce yenilemis kendi avukatım bunu 2000 tlye iptal ettiririz dedi yapabilirmi vekalet verdim dosyada zaman aşımı var dedi senden bisey alamaz gibi söledi böle bisey mümkin mu

  Cevapla
  • İcra dosyası takipsizlikten düşebilir ve alacaklı tarafından yenilemerek yeniden işleme konulabilir. Ancak borç üzerinden 10 yıl geçtikten sonra icra takibi yapılmaya çalışılıyor ise tabii ki zaman aşımı kurallarəna tabi olabilir. Hangi dayanağa karşın zaman aşımı ileri sürülüyor ise detaylı bilgiyi vekalet verdiğiniz avukattan edinebilirsiniz.

   Cevapla
   • Merhabalar,

    Benim ise iade davam vardı davayı kazandık ve karşı taraf kapak hesabı talep etmiş fakat uyap üzerinden görünen herhangir bir hesaplama gözükmemekte.Benim sorum şu ne kadar para alacağımı nerede görüntüleyebilirim.Gerekceli kararda yazan tutarlarımi alacağım.Icra dairesinden alacağım tutarları öğrenebilir miyim.Tesekkurler

    Cevapla
    • Merhaba,
     Net olarak alacağınız rakamı icra dairesinde yapılan kapak hesabı ile edinmeniz mümkündür. Bazı durumlarda icra kapak hesabı yapıldıktan sonra sisteme kaydedilmeyebiliyor. Bu nedenle karşı tarafın yaptığı hesabı göremiyor olabilirsiniz. Bu durumda yeniden hesap yapılması gerekebilir.

     Cevapla
 11. Merhaba 2014 ağustos ayında banka kefillikten dolayı 100bin TL üzerinden icra takibi başlattı. Açılan dava sonucunda (nisan 2021de sonuçlandı) mahkeme 100 000 değil 9 500 TL üzerinden icra dosyasının değerlendirmesine karar verdi. dosya hesabında masraf miktarı 100 000 üzerinden 134 TL görünürken ,
  9 500TL için 7 000 TL hesaplanmış. Acaba bu hesap doğru mudur

  Cevapla
  • Mahkeme kararı işlenmeden hesap yapılmış olahilir. İcra memuru ile görüşmenizde fayda vardır.

   Cevapla
 12. Merhaba , uyaptan dosya hesabında aşağıdaki rakamlar gözükmekte avukatlık bürosundan bana 8970 tl borcunuz var dediler hangisi doğrudur yardımınızı rica ederim.
  Saygılarımla erkan
  Takipte Kesinlesen Miktar ₺4.395,36
  Toplam Faiz Miktari ₺0,00
  Vekalet Ücreti ₺540,00
  Masraf Miktari ₺50,00
  Tahsil Harcı ₺399,98
  Toplam Alacak ₺5.385,34
  Yatan Para ₺0,00
  Bakiye Borç Miktari ₺5.385,34

  Cevapla
  • İcra dairesi faiz hesabı yapmamış bu nedenle rakam düşük görünüyor olabilir. İcra dairesinden bugün ödeyeceğiniz şekilde hesap alarak karşılaştırmanız daha mantıklı olacaktır. Ancak şunu unutmayın. Hukuk bürosu genellikle icra tahsil harcını tahsil etmediğinden dosyanız açık kalabilir. En mantıklı yol icra dairesine ödeme yaparak kapandığından emin olmaktır.

   Cevapla
 13. Merhaba benim takipte kesinleşen banka borcum 7.000 tl olarak icra dairesinde kesinlesti.ödeme emri geldi ve ben bu borcun 4.000 tl sini borclu olduğum bankadaki hesaba yatirdim ama benim bu ödemem uyapta yani icra dairesinde gözükmüyor avukat ödemenin yapildiğini söyledi sorun yok denildi. Geri kalan borcu (3000) şuan odemekte sorun yasiyorum ve avukat haciz işlemlerini yapacağini söyledi bu hacjz işlemi 7.000 tl olarakmi gerçekleşecek yoksa 3.000 tl olarakmi uygulanacak.. benjm bu hacjz işlemi hakkinda nasıl bişeyler yapmam gereklidir ? Teşekkurler

  Cevapla
 14. Merhaba 2012 yılına ait mağaza borcum vardı 10500 TL an itibariyle faiziyle 29000 TL olmuş sorum şu mağaza faizleri yüksekmi oluyor

  Cevapla
 15. Üstat merhaba, 2018 yılının şubat ayında icraya verilen 15.000 tl bir senet borcu için 9.000 tl yaklaşık faiz istenmekte bu yasalmıdır maaştan kesinti yapılmaya başlandı. Önümüzdeki ay 1500 tl olarak kesilmeye başlanıcak bu faize nasıl itiraz edilir veya ödeme bittikten sonramı itiraz edilir. İlginiz için teşekkürler, Takipte Kesinlesen Miktar ₺15.249,79
  Toplam Faiz Miktari ₺8.958,98
  Vekalet Ücreti ₺2.287,47
  Masraf Miktari ₺118,60
  Tahsil Harcı ₺1.344,33
  Toplam Alacak ₺27.959,17
  Yatan Para (03/11/2021-4.55) ₺953,89
  Bakiye Borç Miktari ₺27.005,28

  Cevapla
   • Merhaba, ilamlı icra dosyam var ödeme emri geldi 106 bin tl, odeyemedim is yerime maaş haczi yazısı yollamışlar, rakam 154 bin tl, yani arada baya fark var icra vekalet ücreti dışında kalan fark nereden kaynaklanabilir, icra dairesinden kapak hesabı yapılmasını dilekçeyle talep ettim, hesaplamada hata yok diye uyala yazmışlar

    Cevapla
    • Uyap vatandaş portal girip icra dosyanızı açıp Dosya Hesabı bölümüne tıklayıp detayı görebilirsiniz.

     Cevapla
 16. Merhaba. Maaşımda haciz var ve icra dairesine ödeniyor. Alacaklıyı aradım 900 TL borcum kaldığını söylüyor. Ama icra dairesinde 3500 TL kaldığı görünüyo. 3500 TL iş yerimden icra dairesine ödendi. Ama alacaklıda 900 TL görünüyo. Alacaklıya 3500 TL gönderilmiş. Fazla ödendiğini kendileri de söylediler. Ama benden kapak hesabı istediler. Şimdi icra dairesindeki mi geçerli alacaklıda olan borçmu geçerli. Alacaklı fazla ödendiğini söylüyor ama

  Cevapla

Yorum yapın