İstanbul Adliyesi ‘nde Karantinaya Alınan İcra Daireleri

Gerek adli işlemlerin takibi için avukat ve icra takip elemanlarının gerekse duruşma ve başka işlemler için vatandaş tarafından her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi ‘nde (İstanbul Adalet Sarayı) koronavirüs (covid-19) paniği yaşanıyor.

İstanbul Adliyesi ‘nde önlemler alınmıştı.

Haziran ayında adliyelerin yeniden işlemlerine başlamasının ardından bir çok önlem de beraberinde geldi. Eskisi gibi işlem yaptırmak isteyenler icra memurları ile birebir görüşme sağlayamıyor, adliye koridorlarında işlemlerinin yapılmasını bekliyorlar. İstanbul Adalet Sarayı ‘nda bir çok icra dairesine girişlerin yasak olduğu gibi, sadece UYAP Avukat Portal ile talep gönderme yolu ile icra personeli tarafından yapılan işlemler yine UYAP üzerinden takip edilmesi gerektiği uyarıları yapılıyor. Hal böyle olunca koronavirüs konusunda belli başlı önlemler alınırken farkında olunmadan bazı riskler alınabiliyor. Öyle ki İcra dairelerinin durdurma kararı sonrası yeniden faaliyede başlamasının ardından İstanbul Adliyesi ‘nde bulunan bazı icra müdürlüklerine koronavirüs korkusu yaşandı. İcra dairesi personelleri 14 gün karantinaya alındı ve ilgili daireler gerekli dezenfekte işlemleri sonrası Adalet komisyonu tarafından görevlendirilen başka personel ile yalnızca acil işlemlerin sürdürülmesi sağlandı. Bu karantina süreci boyunca mal varlığı sorgusu hatta 89/1 haciz ihbarnamesi gönderilmesi gibi işlemler bile durma noktasına geldi.

Çağlayan Adliyesi ‘nde şimdiye kadar hangi icra daireleri karantinaya alındı?

 1. İstanbul Adalet Sarayı 11. İcra Müdürlüğü
 2. İstanbul Adalet Sarayı 18. İcra Müdürlüğü
 3. İstanbul Adalet Sarayı 19. İcra Müdürlüğü
 4. İstanbul Adalet Sarayı 21. İcra Müdürlüğü
 5. İstanbul Adalet Sarayı 29. İcra Müdürlüğü
 6. İstanbul Adalet Sarayı 30. İcra Müdürlüğü
 7. İstanbul Adalet Sarayı 33. İcra Müdürlüğü
 8. İstanbul Adalet sarayı 35. İcra Müdürlüğü

 

Şimdiye kadar edinilen bilgiye göre 8 icra dairesine karantina işlemi uygulandı. Başkaca karantinaya alınan icra dairesi olması durumunda bu yazımızı güncelliyor olacağız. Umarız bu yazıyı hiç bir zaman güncellemek hatta bu konuda haberler paylaşmak zorunda kalmayız.


 

Önemli hatırlatma
Bu makalede geçen bilgiler haber niteliğinde olup icra destek ekiplerince adliyelerden, çeşitli kişi ve mecralardan edinilerek hazırlanmıştır. Edinilen bu bilgiler internet ortamı sonucu da ulaşılabilecek ve doğrulanabilinecek niteliktedir. Hiç bir şekilde kişi ve kurumların adları tehlikeye atılacak derecede bilgiler içermemektedir. İcra Okulu olarak haber nitelikli paylaşımlarımız da basın özgürlüğü ilkesine dayanarak sıkıdenetimi ortadan kaldıran anayasal hakkımızı kullanmaktayız.

“İstanbul Adliyesi ‘nde Karantinaya Alınan İcra Daireleri” üzerine 10 yorum

  • Çağlayan adliyesi de dahil her yerde denk geldiğimiz bir bilinçsizlik örneği. Bu süreçte bireysel hassasiyet çok önemli.

   Cevapla
  • Toplumda her canlının yaşamasında bir gaye var. Kimse çaresiz bir ölüm hak etmez.
   Risk almayın, tedbir alın!

   Cevapla

Yorum yapın