Tebligat Akıbeti Sorgulama Talebi [Dilekçe Örneği]

İcra takibi açıldıktan sonra borçlulara tebligat çıkartmak gerekir. Ayrıca ara işlemlerde borçlular ya da diğer ilgililere çeşitli sebeplerle tebligat çıkartılması da gerekebilir. Tebligatın tebliğ işlemler PTT memurları tarafından gerçekleşmektedir. Ancak tebligat tebliğ öncesi veya sonrasında kaybolabilmektedir. Gerek icra dairesine dönüş yolunda gerekse icra dairesinde kaybolan bu tebligatın akıbetinin sorulması gerekmektedir. Akıbetin sorulması için alacaklı veya bizzat avukatı tarafından icra dairesine tebligat akıbeti sorgulama talebi açılıp, yazışma ya da elden takipli müzekkere ile dağıtımı yapan posta müdürlüğüne akıbet sorulur. Tüm icra takibi türleri için rahatlıkla sorgulaması yapılabilmektedir. Elden takipli olması aynı gün içerisinde cevabın alınmasını garanti altına almaktadır. Posta yoluyla sorulan müzekkere ile genelde çok uzun zamanda cevap alınabilmektedir.

Bu yazımızda tebligat ptt akıbeti sorgulama talebi ve posta dağıtımı yapan müdürlüğe sorulacak müzekkere örneğini paylaşıyoruz. Bu talepte değiştirilmesi gereken en önemli noktalar dağıtıcı posta müdürlüğünün başlığı, dağıtıma çıkma tarihi ve barkod numarasıdır.

PTT Akıbeti için aşağıdaki dilekçeleri kendinize uygun şekilde doldurmayı unutmayın !

PTT Tebligat Akıbeti Sorgulama Talebi


T.C. İSTANBUL
. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO: E.

Yukarıda esas numarası belirtilmiş olan müdürlüğünüz dosyası borçlu (İsim Soyisim) ‘e 27.11.2020 tarihinde gönderilen tebligat parçalarının akıbetinin sorgulanması için Maltepe PTT Müdürlüğü’ne akıbet sorulmak üzere müzekkere gönderilmesini talep ederim. (Tarih)
Barkod No:

Alacaklı Vekili / Alacaklı Asaleten
Av.
imza


PTT Tebligat Akıbeti Sorgulama Müzekkeresi


T.C. İSTANBUL
. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO: E.

MALTEPE PTT MÜDÜRLÜĞÜ‘NE

ALACAKLI: Alacaklı Adı
ALACAKLI VEKİLİ: Avukat Adı
BORÇLU: Borçlu Adı
ADRESİ: Adresi Adı
BARKOD NO:
Tebligat Kodu

Yukarıda numarası yazılı tebligatlar 27.11.2020 tarihinde tebliğe çıkarılmış ve APS gönderilmiş, uzun bir süre geçmesine rağmen, dosyasına tebligat parçasının dönmemesi sebebi ile dosya taraflarına çıkarılan tebligatların akıbetlerinin bildirilmesi hususu rica olunur.

İst.    . İcra Müdürlüğü

“Tebligat Akıbeti Sorgulama Talebi [Dilekçe Örneği]” üzerine 2 yorum

  1. Posta akıbeti müzekkeresini ptt büro servisine verdim 1 haftada cevap gelir dediler nerdeyse 3 hafta olcak hala gelmedi

    Cevapla
    • Haklısınız. Bu yüzden posta akıbetini elden takip etmek ve ilgili dağıtıcıdan bizzat almak daha hızlı olmaktadır.

      Cevapla

Yorum yapın