Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme Nasıl Olur?

Telekomünikasyon şirketi olan Vodafone, fatura borcu sonrası borçluya ait hattı belirli bir yasal süre sonunda kapatır. Bu süre itibariyle mevcut borç idari takibe düşer ve belli bir süre içerisinde ödenmez ise varsa şimdiye kadar alınmış olunan tüm indirimlerle birlikte icra takibi başlatılması için sözleşmeli bir hukuk bürosu avukatına atanır. Dosyanın işlemlerini yürütecek olan hukuk bürosu avukatları ilgili borcu inceler ve icra takip dosyasını hazırlayıp açar. Kişiye düşen ise tüm bu işlemlerden önce Vodafone borç öğrenme sorgulama işlemini gerçekleştirmektir.

Vodafone borç sorgu idari takipteyken nasıl yapılır?

Vodafone, oluşan bir borcun bilgilendirmesini genel olarak SMS ile yapmaktadır. Bazı durumlarda idari takip birimi ekipleri, telefon ile arayarak borç bildirimi ve icra takibi uyarısında bulunabilir. Telefon numaranızı değiştirmiş ya da yabancı numaralara cevap vermiyor olabilirsiniz. Bu durumda hattı kullanmıyor olsanız bile 2 ayda bir borç sorgusu yapılmasını öneririz. İdari takip durumundaki fatura borcuna ilişkin olarak, borç öğrenme ve ödemeleri yetkili Vodafone Cep Merkezi şubelerinin yanı sıra bir çok bankanın mobil bankacılık ve şubeleri tarafından da masrafsız olarak tahsil edilebilmektedir.

Vodafone borç tutarı icra takibine girerse ne olur?

Sadece Vodafone değil birçok işletme icra takibi öncesi idari takip birimi hizmeti sunmaktadır. Bu birimler tarafından öğrenilemeyen veya öğrenildiği takdirde çeşitli sebeplerle ödenmeyen borçların icra takibi kaçınılmazdır. Binlerce liralık faturaların icra takibine girebildiği gibi 30 liralık faturaların da girdiği gözlemlenmiştir.

İlgili icra takibi avukat tarafından UYAP ortamında başlatılabileceği gibi fiziken icra müdürlüğünde de başlatılabilir. İcra takibi sonucu icra borcu tarafınıza tebligat yolu ile bildirilir. Tebligat gelmese bile E-Devlet SMS bildirimi aktif ise anında öğrenilebilir. Genellikle vodafone yasal takip avukatları tarafından ilamsız icra takibi olarak başlatılır. Tebligatın ardından 7 günlük itiraz süreci başlar ve kolaylıkla icra takibine itiraza elverişlidir. Borca itiraz ederseniz, Vodafone ‘un sözleşmeli hukuk bürosu ile vodafone yasal takip avukatları tarafından itirazın iptali davası açma ihtimali var. Elinizde güçlü bir kanıt yok ise (dekont gibi) davayı kaybetme ve dava masrafları ile birlikte icra borcunun katlanma ihtimali yüksektir. Yasal olarak 7 günlük süre içerisinde ödenen borcun icra vekalet ücretinde 4/1 oranında indirim sağlanmaktadır. İcra dairesinden tüm masraflar ve icra vekalet ücreti indirimi ile birlikte kapak hesabı alabilir ve borcunuzu ödeyerek icra dosyanızın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Vodafone borcuna itiraz etmez veya ödeme yapmazsanız ne olur?

İcra takibi yolu ile Vodafone ‘un sözleşmeli hukuk bürosu avukatının talep etmesi halinde maaşa haczi ve banka hesaplarına haciz uygulanabilir. Tüm taşınır ya da taşınmaz mallarınızın haciz ve satış işlemleri başlayabilir. Tüm bu haciz işlemleri sürerken icra masraflarınız katlanabilir ve dosyanıza yasal faiz işlemeye devam edebilir. Haczedilebilecek bir şey yok ise icra takibiniz yıllarca sürerken her yıl dosyanıza en az %9 faiz işleyebilir. Özetle icra borcu dava açılmadığı sürece iptal edilemez ve zaman aşımına uğrayamaz. Borcunuzu icra takibine düşmeden ödeyebiliyor iseniz ödeyin. Borcunuz icra takibine düşer ise Vodafone ‘un sözleşmeli hukuk bürosu vodafone yasal takip avukatları ile anlaşma yoluna gitmenizi öneririz.

Vodafone borç öğrenme sorgulama
Vodafone borç öğrenme sorgulama

Vodafone Fatura Sorgulama

Vodafone fatura odemek için ilk olarak vodafone fatura sorgulama yapmanız gerekir. Vodafone fatura sorgu servisini kullanarak istenilen zamanda vodafone fatura sorgulama işlemi yapılabilir. Bunun için telefonunuzdan “GUNCEL FATURA” yazarak 7000 kısa mesaj servisine gönderilmesi yeterlidir. Vodafone fatura sorma sonucunda gelen bilgi mesajında son 2 günlük kullanımlar gösterilmeyebilir. Vodafone aboneleri bu vodafone borç sorma hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Vodafone fatura sorgulamaları arayarak da yapılabilir. Bunun için kullanabileceğiniz telefon numarası 7017 servisidir. Vodafone aboneleri için ücretsiz olan bu servisi arayarak vodafone fatura bilgilerinizi ve hangi bankalara ödeme yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemler ile vodafone internet borcu sorgulama da yapmış olursunuz.

Vodafone borç öğrenme ve sorgulama

Vodafone borç öğrenme sorgulama yapmak için telefonunuzdan “GUNCEL FATURA” yazarak 7000 kısa mesaj servisine sms gönderilmesi yeterlidir. Vodafone borç öğrenme sorgulama sonucunda gelen bilgi mesajında son 2 günlük kullanımlar hariç borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın